• Sport w szkole

• Regulamin przyznawania stypendium

za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe

Na podstawie art. ust. 39 ust. 1 ustawy o systemie oświaty w związku z art. 90 ustawy o systemie oświaty postanawia się:

1. Wprowadza się zasady i tryb przyznawania stypendium za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe.
            2. Stypendium za wyniki w nauce możne być przyznane uczniowi, który uzyskał lub przekroczył wymaganą średnią ocen 5,1 oraz uzyskał co najmniej bardzo dobrą ocenę z zachowania.
            3. Stypendium za osiągnięcia sportowe jest przyznawane uczniowi, który uzyskał co najmniej 10 pkt (wg załączonych tabeli) oraz uzyskał lub przekroczył wymaganą średnią ocen 4,0.
            4. O przyznanie stypendium za wyniki w nauce uczeń może ubiegać się nie wcześniej niż po ukończeniu pierwszego okresu nauki w danym typie szkoły, z zastrzeżeniem:

Dotyczy szkół podstawowych: Stypendium za wyniki w nauce nie udziela się uczniom klas I – III oraz uczniom klasy IV do ukończenia pierwszego okresu nauki. Stypendia za osiągnięcia sportowe udziela się uczniom klas IV – VIII po ukończeniu drugiego okresu nauki.

1. W celu opiniowania wniosków o przyznanie stypendium za wyniki w nauce lub osiągnięcia sportowe powołuje się komisję stypendialną w składzie przewodniczącego oraz dwóch członków komisji.
            2. Wniosek o przyznanie stypendium za wyniki w nauce lub za osiągnięcia sportowe składa wychowawca klasy do Komisji Stypendialnej w terminie do końca każdego okresu, która przekazuje wniosek wraz ze swoją opinią dyrektorowi szkoły.
            3. Stypendium za wyniki w nauce jest wypłacane raz w okresie. Stypendium za osiągnięcia sportowe wypłacane jest raz na koniec II okresu.
            4. Stypendium za wyniki w nauce lub za osiągnięcia sportowe nie może przekroczyć kwoty stanowiącej dwukrotność kwoty, o której mowa w art. 6 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych.

Wysokość stypendium ustala dyrektor szkoły w porozumieniu z organem prowadzącym szkołę.

1. Stypendium za wyniki w nauce lub osiągnięcia sportowe przyznaje dyrektor szkoły, po zasięgnięciu opinii rady pedagogicznej.
            2. Wysokość stypendium w każdym okresie ustala dyrektor szkoły w drodze odrębnych zarządzeń, w ramach środków przyznawanych przez organ prowadzący na ten cel w planie finansowym szkoły, z uwzględnieniem liczby uczniów zakwalifikowanych do otrzymania stypendium.
            3. Punktacja tabeli nr 1 i 2 dotyczy zawodów sportowych wg kalendarza Szkolnego Związku Sportowego Sucha Beskidzka oraz innych ogólnopolskich turniejów sportowych.
            4. Regulamin obowiązuje od dnia

Tabela nr 1

Tabela punkowa wyników indywidualnych zawodów sportowych (lekka atletyka, czwórbój lekkoatletyczny, biegi przełajowe, sztafetowe biegi przełajowe, narciarstwo alpejskie, tenis stołowy, kolarstwo górskie, biegi narciarskie, pływanie):

Biegi uliczne

Rejon

Zawody wojewódzkie

I wyższe

Tabela nr 2

Tabela punktowa wyników drużynowych zawodów sportowych (piłka nożna, halowa piłka nożna, siatkówka, koszykówka, piłka ręczna, tenis stołowy drużynowy, lekka atletyka drużynowa, unihokej, badminton, pływanie oraz inne turnieje gier zespołowych):

El. do powiatu

Zawody wojewódzkie