• Sport w szkole

• "5. Bieg po Złotą Latarkę"

• 06.10.2021 09:00
            • REGULAMIN

„5. Biegu po Złotą Latarkę”

1. Cele imprezy
              1. Promowanie aktywności sportowej i zdrowego stylu życia.
              2. Promowanie idei sportu dostępnego dla wszystkich.
              3. Bezpieczeństwo pieszych na drodze – odblaski jako prosty sposób by zachować bezpieczeństwo na drodze.
              4. Integracja mieszkańców sąsiadujących gmin i miłośników biegania.

1. Organizator

Szkoła Podstawowa im. Dzieci Zamojszczyzny w Sidzinie

Nauczyciele wychowania fizycznego:

Aleksandra Firek

Marcin Maj

1. Termin i miejsce

12.10.2021 godz. 1315, boisko sportowe KS Dąb Sidzina.

1. Biuro zawodów

W dniu zawodów od godz. 1300 – stadion KS Dąb Sidzina.

1. Uczestnictwo
              1. Warunkiem uczestnictwa jest posiadanie co najmniej jednego oświetlenia typu latarka, czołówka. Dodatkowo dozwolone (czytaj wskazane J ) są wszelkiego rodzaju elementy odblaskowe i świecące!
              2. Osoby niepełnoletnie w dniu biegu muszą przekazać do biura zawodów pisemne Oświadczenie uczestnictwa w biegu podpisaną przez rodzica lub prawnego opiekuna [załącznik nr 1].
              3. Pełnoletni uczestnicy zawodów na miejscu podpiszą Oświadczenie [załącznik nr 1].
              4. Podczas biegu zawodnicy mają ze sobą Kartę zawodnika biegu, którą oddają sędziemu po przekroczeniu linii mety.
              5. Z uwagi na uregulowania ustanawiające określone ograniczenia, nakazy i zakazy w związku z wystąpieniem stanu epidemii, uczestnicy, w trakcie przebywania w Biurze zawodów, szatniach, zobowiązani są do zakrywania ust i nosa oraz dezynfekcji rąk. Zaleca się posiadanie własnego długopisu.

1. Zgłoszenia i rejestracja
              1. Przed startem każdy uczestnik musi zostać zweryfikowany w Biurze Zawodów; oddać pisemne oświadczenie uczestnictwa i odebrać swoją Kartę zawodnika biegu.

1. Opłaty
              1. Udział w biegu jest bezpłatny.

1. Pomiar czasu i punkty kontrolne
              1. Na trasie znajdować się będą punkty kontrolne dla weryfikacji pokonania przez każdego zawodnika całości wyznaczonej trasy. Uczestnicy skracający lub zmieniający trasę zostaną zdyskwalifikowani.

1. Dystans i kategorie wiekowe
              1. Bieg przedszkolaków, rocznik 2015 i młodsi – 300 m (po stadionie).
              2. Bieg dzieci klas 1-3, rocznik 2014-2012 – 300 m (po stadionie).
              3. Bieg dzieci klas 4-6, rocznik 2011-2009 – 1800 m (mała pętla).
              4. Bieg młodzieży klasy 7-8, rocznik 2008-2007 – 2500 m (duża pętla).
              5. Bieg GŁÓWNY roczniki 2006 i starsi – 2500 m (duża pętla)

1. Dodatkowa kategoria

Sędziowie podczas zawodów wybiorą najbardziej oświetlonego/odblaskowego uczestnika, który zostanie nagrodzony specjalnym upominkiem. Materiały do wykonania oświetlenia dowolne, umożliwiające udział w biegu.

1. Trasy i mapy tras
              1. Trasy wiodą drogami gruntowymi, przełajowymi w okolicach szkoły w Sidzinie oraz  po stadionie lekkoatletycznym [załącznik nr 2, 3 i 4].
              2. Trasy będą oznakowane taśmami, dodatkowo przed pierwszym i za ostatnim zawodnikiem pojedzie kolarz.
              3. Start i meta biegu znajduje się na stadionie lekkoatletycznym w Sidzinie.

1. Program imprezy

1315 rozpoczęcie zawodów

1330 start biegu przedszkolaków

1400 start biegu dzieci klasy 1-3

1430 start biegu dzieci klasy 4-6

1500 start biegu młodzieży klasy 7-8 i biegu głównego kobiet i mężczyzn

1530 zakończenie zawodów

1. Nagrody
              1. Zdobywcy I, II, III miejsca w kategoriach wiekowych otrzymają medale i drobne upominki.
              2. Zwycięzca kategorii najbardziej oświetlonego/odblaskowego uczestnika otrzyma nagrodę specjalną.
              3. Zawodnik, który ukończył bieg ma prawo wzięcia udziału w losowaniu nagród, które odbędzie się po zawodach.
              4. Warunkiem otrzymania nagrody jest obecność podczas dekoracji.

1. Postanowienia końcowe
              1. Organizator zastrzega sobie prawo do wprowadzenia zmian w Regulaminie, a także do odwołania zawodów lub ich przerwania z przyczyn niezależnych od niego.
              2. Uczestnik wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby organizacji biegu zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. w sprawie przepływu danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych „RODO”).
              3. Uczestnik wyraża zgodę na wykorzystanie przez Organizatora wizerunku ze zdjęć i filmów wykonanych w dniu zawodów. Przetwarzanie danych, o których mowa w ust. 2 obejmuje również publikację: imienia i nazwisko, nazwy miejscowości i nazwy klubu. Poprzez przystąpienie do biegu uczestnik udziela Organizatorowi nieodpłatnej licencji na wykorzystanie jego wizerunku na wszystkich polach eksploatacji, w tym: utrwalania i rozpowszechniania w dowolnej formie oraz wprowadzenia do pamięci komputera, wykorzystania do promocji i organizacji imprez Organizatora, udostępniania sponsorom oraz partnerom biegu w celu ich promocji w kontekście udziału w imprezie, zamieszczania i publikowania w wydawnictwach Organizatora, na promocyjnych materiałach drukowanych, w prasie, na stronach internetowych oraz przekazach telewizyjnych i radiowych.

1. Dane kontaktowe

Koordynator zawodów Aleksandra Firek 600 687 991.

Zalacznik_nr_1_Oswiadczenie_uczestnika.docx

Zalacznik_nr_2_trasa_biegu_300_m.docx