• NASZ BIBLIOTECZNY DEKALOG

NASZ BIBLITECZNY DEKALOG

Dla każdego coś miłego, wedle woli, gustu jego.

1. My, książki, chętnie gościmy w progach naszej biblioteki uczniów, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły, absolwentów.

1. Drogi Czytelniku! W trosce o swoje dobre imię i nasze bezpieczeństwo wypożyczaj tylko na swoje nazwisko. Nie przekazuj nikomu innemu! Możesz ściągnąć na siebie kłopoty!

1. Jesteśmy bardzo towarzyskie. Nie przetrzymuj nas długo. Chcemy odwiedzić także innych.

1. Chcemy być eleganckie i zadbane dla Ciebie, Czytelniku! Uszanuj naszą urodę, ciesz się nią. Zauważone zniszczenia zgłoś bibliotekarzowi niczym kosmetyczce.

1. Żyjemy w świecie cywilizowanym. Minęły czasy Świętej Inkwizycji. Nie bój się zgłosić naszego zagubienia lub zniszczenia. Chcemy się odnaleźć! Bibliotekarz też człowiek. Wspólnie ustalimy, jak zrekompensować ewentualną szkodę.

1. Pewna grupa naszych koleżanek utworzyła przymierze zwane Księgozbiorem Podręcznym. One nie pozwolą zabrać się do domu. W trosce o każdego czytelnika są zawsze na posterunku w czytelni, gotowe służyć każdemu. Uszanuj to!

1. W letnie wakacje nie wszystkie wypoczywamy na półkach w naszej bibliotece. Zrezygnowałyśmy z długich wakacji dobrowolnie, abyś drogi Czytelniku mógł zabrać nas z sobą (z nami spędzić wakacje). Wykorzystaj to!

1. My, książki, jesteśmy bardzo wrażliwe na hałas! Podelektuj się ciszą i spokojem, jaki oferujemy, a odkryjesz smak relaksu.

1. Progi naszej biblioteki są magiczne. Gdy je przekroczysz, przekonasz się, jak wiele masz ukrytych talentów. Może jeszcze tego nie wiesz.

1. Samotności nie znosimy,

Przyjaźń w życie Twe wnosimy.

Nas ze sobą weźmiesz wszędzie

I samotny już nie będziesz.

Nasza mądrość i uroda

Twemu życiu piękna doda.

My nie wiemy, co to nuda,

Z nami relaks Ci się uda.

Czas jak rzeka szybko płynie,

Każda moda kiedyś minie,

Lecz jest jedna co zostanie.

Jaka? Moda na czytanie!

Twój świat mody kreujemy,

Modelkami w nim będziemy.

Bądźcie modni i czytajcie!

Modzie minąć tej nie dajcie!