• Sport w szkole

• Strój sportowy obowiązujący na zajęciach wychowania fizycznego

1. Biała koszulka.
            2. Czarne, granatowe lub szare spodenki.
            3. Skarpetki.
            4. Dres sportowy.
            5. Buty halówki non-marking.
            6. Buty na zewnątrz, które uczeń powinien mieć przy sobie przed lekcją wychowania fizycznego w okresie wiosennym, letnim i jesiennym.
            7. Opaska lub czapka na chłodniejsze dni.
            8. Czapeczka z daszkiem na słoneczne dni.

Zajęcia prowadzone będą w hali sportowej, na siłowni, w salce fitness oraz na stadionie i boisku sportowym. Obowiązkiem ucznia jest bycie przygotowanym do zajęć.

W okresie dopuszczalne są cztery braki stroju (na czterech pojedynczych jednostkach lekcyjnych).

Ze względu na utrudnione zaplanowanie zajęć wychowania fizycznego uwarunkowane zmiennymi warunkami atmosferycznymi, uczeń  przed zajęciami  w wiosenne, letnie i jesienne dni powinien być przygotowany na lekcje na świeżym powietrzu (dres, opaska, buty zamienne).

Niezależnie od pory roku uczeń decyduje w czym ćwiczy. Mogą to być np. latem długie getry (u zmarzluchów), zimą krótkie spodenki.