• ZEBRANIE RODZICÓW

• W dniu 20 listopada 2018 o godz. 14.30 w Szkole Podstawowej w Sidzinie odbędzie się zebranie rodziców wszystkich klas. Zapraszamy.

• MAŁOPOLSKI KONKURS JĘZYKA POLSKIEGO

• "Kto nie ma odwagi do marzeń, nie będzie miał siły do walki" - takie hasło przewodziło pierwszemu etapowi Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego dla uczniów gimnazjum. Nasza uczennica klasy IIIb gim, JULIA UCZNIAK, pokonała "Dżumę" (A.Camus), stoczyła walkę z wiatrakami z "Don Kichotem z La Manchy" (de Cervantes M.), poznała tajniki filozofii ("Świat Zofii"J. Gaarder), po czym ogarnęła ją "Melancholia" (J. Malczewski), ale powiedziała "Bynajmniej", "Róbmy swoje" (W. Młynarski) i jak to "Dziewczyna" (B. Leśmian) "Odjechała w marzenie" (l.Staff). W zmaganiach dodawała jej otuchy "Dziewczynka w trampkach" (film) i a "Zielone martensy"(J.Jagiełło) stanowiły odskocznię od filozoficznej  literatury. Jak udało się jej to "ogarnąć" w tak krótkim czasie (miesiąc)?

Przed Julią kolejne zmagania, literatura bardzo trudna, a czasu niewiele.

Serdecznie gratuluję jej sukcesu i życzę powodzenia w etapie rejonowym! (SK)

• 100-NA ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

W dniu 9 listopada uczniowie naszej szkoły uczcili setną rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę. Po uroczystym odśpiewaniu hymnu państwowego, obejrzeli przedstawienie historyczne ukazujące dzieje Polski od Mieszka I do Jarosława Kaczyńskiego,  przygotowane przez klasy III gimnazjum oraz VIII SP.

• MAŁOPOLSKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Z ogromną radością informuję, że nasz uczeń WIKTOR KOSTKA z kl. 8a zakwalifikował się do etapu rejonowego z j. angielskiego .BRAWO WIKTOR!!!. Jest to wielki sukces, gratulujemy Wiktorowi i życzymy dalszych sukcesów.  TRZYMAMY KCIUKI.  :-)  A.P

• Pierwszy krok do sukcesu!

• Uczeń klasy VIIIa Wiktor Kostka zakwalifikował się do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki dla uczniów szkół podstawowych. Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

• Małopolski Konkurs Geograficzny - szkoła podstawowa

• Z wielką przyjemnością przekazuje informację, iż uczniowie szkoły podstawowej GABRIEL DOLL i KAROLINA DZIUBEK z KLVIIIA zostali zakwalifikowani do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Geograficznego. GRATULACJE!!!!!! (SM).

• "Moja Sidzina w stulecie Niepodległości"

•              W naszej szkole został zorganizowany  Konkurs na plakat pt. „Moja Sidzina  w stulecie Niepodległości”. W ten oto sposób chcieliśmy   włączyć się w ogólnopolskie obchody okrągłej rocznicy odzyskania niepodległości przez nasz kraj. Celem konkursu było pogłębienie zainteresowania swoją małą ojczyzną,  umiejscowienie swojej lokalnej historii - w historii kraju. Uczestnikami Konkursu były dzieci młodsze z klas IV – VI oraz starsze z klas VII, VIII Sz. P.  i III Gim. Uczniowie pokazali współczesną Sidzinę oraz tę dawniejszą, jej ciekawych mieszkańców, krajobrazy, miejsca. Wykorzystali do tego różne techniki i formy plastyczne.  Trzeba było również między tradycję  i nowoczesność wpleść elementy w barwach narodowych. Serdecznie dziękujemy uczestnikom i wychowawcom, gratulujemy pomysłowości i zmysłu estetycznego. Organizatorzy :)

• Małopolski Konkurs z Fizyki dla uczniów gimnazjów.

• Z przyjemnością informuję, że uczeń klasy III b gimn.: Marcin Dendys zakwalifikował się do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu z Fizyki, uzyskując w etapie szkolnym 90% możliwych do zdobycia punktów. Gratulujemy i życzymy powodzenia! (TL).