• Mistrzostwo Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

• W piątek miałyśmy okazję sprawdzić naszą wytrzymałość i kondycję na pierwszych zawodach biegowych.
            Przygotowania do zawodów rozpoczęłyśmy z pierwszym wrześniowym dzwonkiem. Dziewczyny dzielnie trenowały na wf-ie i zajęciach pozalekcyjnych Szkolnego Klubu Sportowego.
            Niektóre dodatkowo przygotowywały się w domu wychodząc na treningi biegowe - co bardzo cieszy i napawa dumą.
            Zespół dziewczyn z klas 4-6 zdeklasował rywalki wygrywając tytuł Mistrza Powiatu z ogromną przewagą!!
            Zespół dziewczyn z klas 7-8,3 walczył dzielnie do samego końca. Niestety na mecie zabrakło 0,5 m by zdobyć Vice Mistrzostwo

Wyniki:

• Wycieczka klas V!

25 września uczniowie klas V wzięli udział w wycieczce do Wieliczki. Głównym punktem programu było oczywiście zwiedzanie kopalni soli. Aby  poczuć prawdziwą atmosferę kopalni, wybraliśmy trasę górniczą . Niezwykłe emocje towarzyszyły nam już od samego początku, kiedy otrzymaliśmy kombinezony  i sprzęt umożliwiający przebywanie pod ziemią. Odpowiednio ubrani, zaopatrzeni i przeszkoleni wraz z naszym przewodnikiem (przodownikiem) ruszyliśmy ciemnymi korytarzami (oświetlonymi tylko naszyli latarkami) na zwiedzanie kopalni. Na głębokości 110 metrów oglądaliśmy dawne miejsca pracy górników, a także cuda natury wyrzeźbione w soli. Mieliśmy też okazję wykonywać prace, które w dawnych czasach wykonywali górnicy. Przewodnik w niezwykle ciekawy sposób zapoznawał nas z życiem kopalni. Na koniec zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie, a każdy uczestnik otrzymał Certyfikat.

Wycieczka dostarczyła wszystkim wielu różnorodnych wrażeń - od zachwytu, radości - po odrobinę strachu i niepewności.(Zapraszamy do galerii ). KB

• Lekcja muzealna klas III gimnazjum w Krakowie.

•            26 września 2018 r. klasy III a i III b gimnazjum uczestniczyły w lekcji muzealnej pt. „Zrozumieć malarstwo. Analiza dzieła sztuki”.  w Muzeum Narodowym w Krakowie - oddział  Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach. Darmowa  lekcja  odbyła się w ramach projektu dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego  - KULTURA DOSTĘPNA 2018.  Uczniowie w czasie zajęć mogli poznać język i tajniki malarstwa polskiego oraz trudną sztukę jego interpretacji. Dziękujemy mamie, która czuwała wraz z nami nad bezpieczeństwem uczniów :) .Wyjazd przygotowały - nauczycielki polonistki.

• Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wybory do Samorządu Uczniowskiego.

We wtorek 25 września 2018 roku odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. W wyborach wzięło udział 338 uczniów. Głosów ważnych oddano 329.

Miło nam poinformować, że Przewodniczącą Szkoły w roku szkolnym 2018/2019 została Justyna Stramek z klasy 3b gimnazjum, a jej zastępcą Aleksandra Kudzia z klasy 6a. Serdecznie gratulujemy i życzymy samych sukcesów w kierowaniu szkolnym samorządem!!!

• Rozkład jazdy autobusu szkolnego

• Autobus szkolny w roku 2018/19