• Śladami wielkich patriotów- twórców niepodległej Polski.

• W piątek 16 lutego grupa uczniów naszej szkoły, razem z kolegami z Bystrej Podhalańskiej, uczestniczyła w wycieczce zorganizowanej w ramach akcji  Przewodnicy PTTK Dzieciom 2018 w 100 Lecie Niepodległości.

Trasa wycieczki autokarowej prowadziła przez Wysoką, Orawkę , Jabłonkę, do Lipnicy Wielkiej i Lipnicy Małej.

Na Wysokiej k. Jordanowa zatrzymaliśmy się koło cmentarza żołnierzy poległych w kampanii wrześniowej 1939 roku. Dzieci zaznajomione zostały z bohaterskim oporem żołnierzy polskich i ludności cywilnej. W Orawce zatrzymaliśmy się przy kościele, gdzie znajduje się grób lotników, którzy zginęli 3 września 1939 roku.

W Lipnicy Wielkiej odbyło się spotkanie w świetlicy wiejskiej, Przewodnik Beskidzki Ignacy Mikłusiak przybliżył dzieciom dzieje Ziemi Orawskiej, ze szczególnym podkreśleniem działalności wielkich patriotów tej ziemi w budzeniu świadomości narodowej wśród Orawian. Uczniowie obejrzeli również przedstawienie teatru kukiełkowego z Nowego Sącza pt. „O dwóch takich co ukradli księżyc”

W jadalni Zespołu Szkół dzieci zjedli smaczny obiad zakończony znakomitym ciastem (można było repetować „do oporu”). Z zainteresowaniem  obejrzały fragment treningu piłki nożnej. Szczególnie zainteresowane były dziewczynki.

Na zakończenie każdy uczestnik został obdarowany małymi upominkami.

Wycieczka mogła się odbyć dzięki pomocy finansowej Gminnego Ośrodka Kultury Promocji Turystyki i Sportu w Bystrej- Sidzinie oraz Małopolskiemu Samorządowi Przewodników Turystycznych .  B.K

• Wspomnienie ze stoku narciarskiego.

• W pierwszym tygodniu ferii zimowych uczniowie klas trzecich opanowywali sztukę jazdy na nartach w ramach projektu "Jeżdżę z głową".  To już trzecia edycja tego kursu. Z fachową pomocą instruktorów pana Marka i Pawła dzieci stawiały pierwsze kroki na "deskach". Trzba było nauczyć się ubierania butów, zapinania nart, upadania na stoku a później wstawania. Potem przyszła kolej na zjazdy "pługiem", pierwsze skręty, korzystanie z wyciągów. Kolejny krok to wyjazd krzesełkiem na samą górę. W ostatnim dniu każdy uczeń był w stanie przejechać cały stok. Teraz trzeba tylko utrwalać i doskonalić nabyte umiejętności.

Wielkie podziękowania kierujemy do Pana Wójta i Rady Gminy za decyzję o dofinansowaniu tego projektu. Dziękujemy również Radzie Rodziców za ufundowanie drożdżówek. Mamy nadzieję, że kolejni uczniowie będą mogli opanować jazdę na nartach w następnych edycjach kursu.

• To jeszcze nie koniec sukcesów!

• Jest mi niezmiernie miło poinformować, że wymieniany już wielokrotnie na tej stronie uczeń Wiktor Kostka z klasy VII a zakwalifikował się etapu wojewódzkiego Konkursu Humanistycznego.Jak widać, zainteresowania i zdolności Wiktora są  wszechstronne, tym bardziej mu gratulujemy i życzymy dużo siły w kolejnych zmaganiach oraz wielu sukcesów.(KB)

• Kolejny sukces ucznia naszej szkoły!

• Z radością informuję, że Wiktor Kostka, uczeń klasy VIIa uzyskał awans do etapu wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki. To już jest duży sukces! Życzymy Wiktorowi aby został laureatem tego konkursu!

• AWANS-JEDZIEMY DALEJ !!!

• AWANS-JEDZIEMY DALEJ !!!!

Gratulacje dla naszych uczniów Karola Murzynowskiego,Wiktora Kostki,Gabriela Dolla za awans do etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego-"Losy Żołnierza i Oręża Polskiego"

Życzymy powodzenia!!!