• Kolejne sukcesy ortograficzne!

Ortografia to niewątpliwie dziedzina , w której nasi wychowankowie corocznie osiągają wiele sukcesów. Mamy w naszym gronie grupę uczniów,którzy tę jakże trudną sztukę opanowali doskonale. Dzisiaj chcę przedstawić kolejne osiągnięcia w tej dziedzinie.

Ogólnopolski Test Ortograficzny 2017 - wyróżnienia i tytuł "Ekspert ortografii" uzyskali:

Karolina Dziubek - kl. VII a

Wiktor Kostka - kl. VII a

Katarzyna Trzop - kl. II a gim.

Szymon Trzop - kl. III a gim.

Ogólnopolskie Dyktando( nie tylko) dla Mistrzów 2017 - wyróżnienia otrzymali:

Szymon Trzop - kl. III a gim.

Wiktor Kostka - kl. VII a

Katarzyna Trzop - kl. II a gim.

Wszystkim wyróżnionym gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w zmaganiach  z zawiłościami języka polskiego . (KB)

• DZIEŃ BABCI I DZIADKA

• We wtorek, 23 stycznia w naszej szkole odbył się Dzień Babci i Dziadka. Program artystyczny przygotowały klasy IIIa i IIIc SP wraz z wychowawcami : p. Ewą Niżnik i p. Anną Zajdą. Uczniowie wykazali się ogromnym talentem aktorskim, a Babcie i Dziadkowie śmiali się do łez. Mali aktorzy otrzymali gromkie brawa.

• KONKURS PLASTYCZNY !!!

• Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnym Konkursie Plastycznym "Dbam o czyte powietrze", celem którego była edukacja ekologiczna w zakresie poprawy jakości powietrza.

W kategorii klas IV - VI trzecie miejsce zdobyła NATALIA TEMPKA z klasy Vb.

W kategorii klas VII, II - III gimn. pierwsze miejsce zdobyła KAROLINA DZIUBEK,

drugie KATARZYNA OMERNIK.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

A.R

• ZMIANA ODWOZÓW

• W związku ze zmianą organizacji kształcenia w II pólroczu tj. od 15 stycznia 2018r nastąpiły zmiany w kolejności odwozów  ze szkoły:

PONIEDZIAŁEK, WTOREK

Wielka Polana 14:25

Mała Sidzinka i Jarominy 15:10

ŚRODA, CZWARTEK, PIATEK

Wielka Polana i Jarominy godz. 14:25

Mała Sidzinka  godz. 15:00

• UROCZYSTA SESJA RADY GMINY W SZKOLE PODSTAWOWEJ W SIDZINIE

• 28.12.2017 w Sidzinie na terenie Szkoły Podstawowej odbyła się uroczysta Sesja Rady Gminy Bystra- Sidzina. Z tej okazji do naszej szkoły przybyły Władze Gminy z P. Wójtem, Radnymi oraz zaproszeni goście. Wśród zaproszonych gości byli również uzdolnieni uczniowie z terenu gminy wraz z rodzicami. W czasie obrad uroczyście wręczono uzdolnionym uczniom STYPENDIA WÓJTA GMINY BYSTRA - SIDZINA. Z naszej szkoły stypendia otrzymali nastepujący uczniowie:

SZKOŁA PODSTAWOWA:

6. Karol Migas

7. Justyna Biedrawa

8.  Ewelina Syc

Wszystkim zaproszonym gościom zostały przedstawione "Jasełka", przygotowane przez uczniów naszej szkoły. Reżyserem przedstawienia była Siostra Jadwiga. Oprawa muzyczna P. Szymon Nieużytek.

Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii UROCZYSTA SESJA RADY GMINY W SZKOLE PODSTAWOWEJ W SIDZINIE.