• PROJEKT EDUKACYJNY PT. "BARWY INDII"

•       Zapraszamy na prezentację projektu edukacyjnego pt."BARWY INDII" ,która odbędzie się 03.03.2017 roku -piątek o godzinie 13:40 w sali 309.
                 Projekt przygotowały uczenice klasy 2B gim. :

• Martyna Niemiec
            • Karolina Lipka
            • Kinga Kolaniak
            • Aleksandra Kostka

Opiekun projektu :

• Pani mgr. Stanisława Murzynowska

• Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

• Dnia 23 lutego w sali OSP Bystra odbyły się eliminacje gminnne Turnieju Wiedzy Pożarniczej (OTWP). Test okazał się bardzo trudny co potwierdzali wszyscy uczestnicy. Tym bardziej miło nam zakomunikować że do etapu powiatowego awansowali:

Gimnazjum:

1 miejsce - Kardyl Weronika

2 miejsce - Stramek Paweł

SP:

2 miejsce Kostka Wiktor

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na dalszym etapie.

• " Jeżdżę z głową"

• Podczas ferii zimowych 20 uczniów z klasy 4a i 4b wzięło udział w projekcie " Jeżdżę z głową". Celem tego przedsięwzięcia była nauka jazdy na nartach. Dzieci poznawały technikę jazddy na nartach podczas czterech zajęć na stoku narciarskim w Spytkowicach.Miały zagwarantowaną fachową opiekę instruktorów, sprzęt narciarski, karnety oraz przejazd autokarem pod opieką p. Beaty Konwerkiej i p. Jadwigi Maj. Dzięki dobrej organizacji rodziców w przerwie dzieci mogły się napić ciepłej herbaty i zjeść pyszne drożdżówki, które ufundowała Rada Rodziców.

• ZDROWO JEM WIĘCEJ WIEM

Pierwszy okres roku szkolnego 2016/17 dla uczniów klasy II a SP  był bardzo pracowity. Uczniowie brali udział w projekcie „ZDROWO JEM WIĘCEJ WIEM”, etap jesienny organizowanym przez Fundację BOŚ. Głównym celem projektu było wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz uświadomienie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej.

Jako „BRYGADA ZDROWIA wykonywali zadania zarówno w szkole , jak i w domu. Na konkurs redagowali klasowe pisemka zachęcające do zrezygnowania ze słodyczy. Powstały gazetki o  następujących tytułach: „ŻYJ ZDROWO OWOCOWO”, OGRÓD ZDROWIA”, JARZYNOWO, APETYT NA ZDROWIE, SAMO ZDROWIE, WYSPA ZDROWIA, WITAMINKA. W ramach promocji projektu przygotowali przedstawienie „ Na straganie”.  Świetnie bawili się prezentując ułożone przez siebie rymowanki i wierszyki reklamujące warzywa i owoce . Walczyli o tytuł i odznakę Super Kucharka, przygotowując przepisy na zdrowe śniadanie. Aby promować w szkole aktywność fizyczną do wspólnych zabaw na świeżym powietrzu zaprosili uczniów klas 1a i 3 a. Wspólnie z pierwszakami bawili się w „Zbijaka i „Szczura”, a z trzecioklasistami w „Stryjka Abrahama” , w „Ciuciubabkę”, w „Karuzelę”.

Brygada Zet - jak ZDROWIE, prawdę wam dziś powie.

Co robić trzeba moi mili byście zawsze zdrowi byli.

Raz, dwa, trzy, ćwiczę ja, ćwicz i ty!

Warzywa zdrowe są , więc dzieciaki jeść je chcą.

Owoce mają witaminki dla chłopczyka i dziewczynki.

Słodycze są niezdrowe, chociaż opakowania mają kolorowe.

Od dziś modę wprowadzamy, pestki z dyni zajadamy.

• ZABAWA KARNAWAŁOWA!!!

• Wszystkich chętnych zapraszamy za zabawę karnawałową do szkoły w dn. 25 lutego 2017r.

Zapewniamy pyszne jedzenie i wiele atrakcji :)

UWAGA!!!!

Na zabawę należy zabrać ze sobą bilety ponieważ losowane bedą atrakcyjne nagrody :) :)

Bilety do nabycia w sekretariacie szkoły. Cena 180zł od pary.

• Śladami Tadeusza Kościuszki w Krakowie.

• W ostatnią sobotę ferii, 11 lutego, grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w wycieczce do Krakowa w ramach akcji Przewodnicy PTTK Dzieciom 2017. W tym roku mija 200 lat od śmierci Tadeusza Kościuszki i dlatego celem tej wycieczki było poznanie miejsc w Krakowie związanych z jego osobą. Oprowadzał nas przewodnik miejski. Następnie pojechaliśmy do Fortu "Kościuszko". Wyszliśmy na Kopiec Kościuszki i podziwialiśmy panoramę Krakowa. Zjedliśmy przygotowany posiłek i obejrzeliśmy prezentację "Tadeusz Kościuszko od urodzin do śmierci". Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał drobny upominek. W drodze powrotnej wstąpiliśmy do kina i obejrzeliśmy zabawny film "Sing". Ten wyjazd udało się zorganizować dzięki pomocy finansowej Gminnego Ośrodka Kultury. Grupą uczniów opiekowały się panie I. Kowalczyk i B. Konwerska.

• MAŁPOLSKI KONKURS HUMANISTYCZNY

• Miło nam poinformować, że uczeń klasy VIa, Wiktor Kostka, zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego Małopolskiego Konkursu Humanistycznego. Przed nim jeszcze ostatnie zmagania - w marcu. Serdecznie gratulujemy!